Јужна Австралија: Разлика помеѓу преработките

с
Робот: Додава vec:South Australia
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.7.3) (Робот: Додава sco:Sooth Australie)
с (Робот: Додава vec:South Australia)
[[tr:Güney Avustralya]]
[[uk:Південна Австралія]]
[[vec:South Australia]]
[[vi:Nam Úc (tiểu bang)]]
[[war:South Australia]]
85.496

уредувања