Андре Мари Ампер: Разлика помеѓу преработките

с
r2.7.2) (Робот: Додава tl:André-Marie Ampère
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.7.1) (Робот: Додава frr:André-Marie Ampère)
с (r2.7.2) (Робот: Додава tl:André-Marie Ampère)
[[fi:André-Marie Ampère]]
[[sv:André-Marie Ampère]]
[[tl:André-Marie Ampère]]
[[th:อ็องเดร-มารี อ็องแปร์]]
[[tg:Ампер Андре Мари]]
7.011

уредување