Разлика помеѓу преработките на „Одисеја“

Додадени 15 бајти ,  пред 8 години
с
r2.7.3) (Робот: Додава war:Odisea
с (Робот: Додава pnb:اوڈیسی)
с (r2.7.3) (Робот: Додава war:Odisea)
[[oc:Odissèa]]
[[om:Odyssey]]
[[pnb:اوڈیسی]]
[[koi:Одиссея]]
[[pl:Odyseja]]
[[pnb:اوڈیسی]]
[[pt:Odisseia]]
[[ro:Odiseea]]
[[vi:Odyssey]]
[[fiu-vro:Odüsseia]]
[[war:Odisea]]
[[yi:אדיסעע]]
[[zh:奥德赛]]
126.551

уредување