Разлика помеѓу преработките на „Општини во Македонија“

нема опис на уредувањето
Покрај општините, административно Македонија е поделена и на [[Статистички региони во Република Македонија|8 плански региони]], но тие не се сметаат за првостепена административна поделба, туку како плански региони за развој.
 
== ИсторијаФизицко ==
{{Main|Историја на административни поделби на Македонија}}
 
Анонимен корисник