Разлика помеѓу преработките на „Пердика I“

Одземени 34 бајти ,  пред 13 години
с
Отстрането уредувањето на L.djinevski, вратено на последната верзија на Виктор Јованоски
с (Отстрането уредувањето на L.djinevski, вратено на последната верзија на Виктор Јованоски)
'''Пердика I''' бил крал на [[Античка Македонија|Древна Македонија]] кој владеел од [[700 п.н.е]] до [[678 п.н.е]].
 
{{start box}}