Разлика помеѓу преработките на „Тирима“

Одземени 32 бајти ,  пред 12 години
с
Отстрането уредувањето на L.djinevski, вратено на последната верзија на Revizionist
с (Отстрането уредувањето на L.djinevski, вратено на последната верзија на Revizionist)
'''Тирима''' е третиот крал на [[Античка Македонија|Древна Македонија]].[[Слика:Ancient Macedonian Symbol.jpg|thumb|200px|Македонското сонце со кралската дијадема во сончевата топка, симбол на ДревнотоАнтичко МакедонскоМакедонското царство]]
 
{{start box}}