Разлика помеѓу преработките на „Пердика I“

Додадени 34 бајти ,  пред 13 години
нема опис на уредувањето
с (Отстрането уредувањето на 79.125.240.238, вратено на последната верзија на SieBot)
'''Пердика I''' бил крал на [[Античка Македонија|Древна Македонија]] кој владеел од [[700 п.н.е]] до [[678 п.н.е]].
 
{{start box}}
80

уредувања