Македонија на Зимските олимписки игри 1998: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''[[Македонија]]''' учествуваше на '''[[Зимски олимписки игри 1998|Зимките олимписки игри 1998]]''' во [[Нагано]], [[Јапонија]]. Тоа беше првото учество на оваа земја на [[Зимски олимписки игри|Зимските олимписки игри]] како независна држава.
 
 
==[[Слика:Alpine skiing pictogram.svg|30п|alt=|link=]] [[Алпско скиење]]==
 
{{Главни чланак|Алпско скиење на Зимските олимписки игри 1998}}
===Мажи===
{|class="wikitable" style="font-size:90%"