Ѕверови: Разлика помеѓу преработките

Одземени 72 бајти ,  пред 10 години
с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
{{Без извори|датум=октомври 2009}}
{{Taxobox
| name = Ѕверови<br />Carnivora
| fossil_range = Доцендоцен [[eоцен]] до денес
| image = Cheetah Kruger.jpg
| image_width = 250px