Разлика помеѓу преработките на „Reise, Reise“

Одземени 8 бајти ,  пред 7 години
нема опис на уредувањето
}}
 
'''Reise Reise''' (во превод: ''патување, патување'') е шестиот [[студиски албум]] на [[Rammstein]], издаден во [[2004]] год. АлбумотНа ги[[албум]]от содржисе следнитенајдоа 11 песни:.
 
== Листа на песни ==