Разлика помеѓу преработките на „Reise, Reise“

Додадени 29 бајти ,  пред 8 години
нема опис на уредувањето
}}
 
'''Reise Reise''' (во превод: ''патување, патување'') е шестиот [[студиски албум]] на [[Rammstein]] и е, издаден во [[2004]] год. Албумот ги имасодржи следните 11 песни:
 
== Листа на песни ==