Разлика помеѓу преработките на „Reise, Reise“

Додадени 119 бајти ,  пред 8 години
нема опис на уредувањето
'''Reise Reise''' (во превод: ''патување, патување'') е шестиот албум на [[Rammstein]] и е издаден во [[2004]]. Албумот ги има следните 11 песни:
 
== Листа на песни ==
 
Албумот ги содржи следниве песни (по редослед)
# ''Reise, Reise'' - 4:41
# ''Mein Teil'' - 4:32