Разлика помеѓу преработките на „Reise, Reise“

Додадени 92 бајти ,  пред 8 години
нема опис на уредувањето
'''Reise Reise''' (во превод: ''патување, патување'') е шестиот албум на [[Rammstein]] и е издаден во [[2004]]. Албумот ги има следните 11 песни:
 
# ''Reise, Reise'' - 4:41
# ''Mein Teil'' - 4:32
# ''Dalai Lama'' - 5:38
# ''Keine Lust'' - 3:42
# ''Los'' - 4:25
# ''Amerika'' - 3:46
# ''Moskau'' - 4:16
# ''Morgenstern'' - 3:59
# ''Stein um Stein'' - 3:56
# ''Ohne Dich'' - 4:32
# ''Amour'' - 4:50
 
== Наводи ==
{{наводи}}
 
{{метал-албум-никулец}}