Разлика помеѓу преработките на „Фудбалска лига Чемпионшип“

нема опис на уредувањето
с (r2.7.2+) (Робот: Менува id:Liga Championship Inggris)
| титл =
| спорт = Фудбал
| основана = 2004<br /><small>1892-1992 (како ''Втора Дивизија'')<br /><small> 1992-2004(како ''Прва Дивизија'')
| слава =
| мото =