Разлика помеѓу преработките на „Плевра“

Додадени 14 бајти ,  пред 12 години
с
Бот Додаје: ca:Pleura
с (Бот Додаје: eu, lt, pl, tr Мења: de, nl)
с (Бот Додаје: ca:Pleura)
[[Категорија:Систем за дишење]]
 
[[ca:Pleura]]
[[de:Pleurahöhle]]
[[en:Pleural cavity]]
46.384

уредувања