Хибернација: Разлика помеѓу преработките

Додадени 17 бајти ,  пред 10 години
с
r2.7.3) (Робот: Додава cy:Gaeafgwsg
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (r2.7.2+) (Робот: Додава be:Спячка)
с (r2.7.3) (Робот: Додава cy:Gaeafgwsg)
[[ca:Hibernació]]
[[cs:Hibernace]]
[[cy:Gaeafgwsg]]
[[da:Dvale]]
[[de:Winterschlaf]]