Нил Армстронг: Разлика помеѓу преработките

Одземени 9 бајти ,  пред 10 години
с
Отстрането уредувањето на 217.16.90.137 (разговор), вратено на последната верзија на MacedonianBoy
[непроверена преработка][проверена преработка]
(што пронајдоле)
с (Отстрането уредувањето на 217.16.90.137 (разговор), вратено на последната верзија на MacedonianBoy)
Инаку, Нил бил командант на Аполо 11 мисијата и станал првиот човек кој стапна на Месечината на 20 јули 1969 година.
 
Армстронг и Едвин Олдрин на Месечината поминале два и пол часа.ха ха
 
{{Ризница|Neil Armstrong}}