Разлика помеѓу преработките на „NGC 4076“

Нема измена во големината ,  пред 9 години
с
Бот: Автоматизирана замена на текст (-арпил +април)
с (Бот: Автоматизирана замена на текст (-арпил +април))
|оддалеченост=
|откривач=[[Вилијам Хершел]]
|датум на откривање=[[27 арпилаприл]] [[1785]]
|алтернативни ознаки=UGC 7061, MCG 3-31-34, CGCG 98-46, CGCG 128-12, IRAS 12019+2029
}}
 
== Откривање ==
Објектот е откриен на [[27 арпилаприл]] [[1785]] година од страна на [[Вилијам Хершел]], со помош на [[рефлекторски телескоп]], чијашто леќа имала дијаметар со ширина од 18,7 cm.
 
== Податоци ==