Разлика помеѓу преработките на „Тел Авив“

Нема измена во големината ,  пред 8 години
нема опис на уредувањето
| надморска височина =
| клима =
| население = 384405&nbsp;600000<ref>{{цитирана веб страница | last = Проценка од Централното биро за статистика на Израел од 2006 | title = TABLE 3.- POPULATION(1) OF LOCALITIES NUMBERING ABOVE 1,000 RESIDENTS|publisher = Централно биро за статистика на Израел | date = [[1 јули]], [[2005]] | url = http://www.cbs.gov.il/population/new_2008/table3.pdf | format = Excel}}</ref>
| година на попис1 = 2006
| мажи =
245

уредувања