Елимеја: Разлика помеѓу преработките

Додаден 61 бајт ,  пред 10 години
с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.7.2+) (Робот: Менува el:Ελίμεια)
сНема опис на уредувањето
{{наводи}}
 
[[Категорија:{{Области во КралствотоАнтичка Македонија]]}}
[[Категорија: Области во Кралството Македонија]]
 
[[bg:Елимиоти]]