Критериум: Разлика помеѓу преработките

Додадени 83 бајти ,  пред 16 години
Категоризирање
с (interwiki)
(Категоризирање)
'''Критериум''' е [[стандард]], [[правило]], [[тест]] или, општо земено, [[референца]] во однос на која може да се донесе оценка или одлука за определен поим или проблем.
 
[[Категорија:Филозофија]]
[[Категорија:Наука]]
 
[[de:Criterion]]