Разлика помеѓу преработките на „Енологија“

с
r2.7.3) (Робот: Додава eo:Vinscienco, ro:Oenologie, zh:葡萄酒工艺学
с (Бот Менува: vec:Enołogia)
с (r2.7.3) (Робот: Додава eo:Vinscienco, ro:Oenologie, zh:葡萄酒工艺学)
[[en:Oenology]]
[[es:Enología]]
[[eo:Vinscienco]]
[[fr:Œnologie]]
[[fur:Enologjie]]
[[pl:Enologia]]
[[pt:Enologia]]
[[ro:Oenologie]]
[[ru:Энология]]
[[sk:Enológia]]
[[sv:Oenologi]]
[[vec:Enołogia]]
[[zh:葡萄酒工艺学]]
2.061

уредување