Критериум: Разлика помеѓу преработките

Додаден 51 бајт ,  пред 16 години
с
interwiki
Нема опис на уредувањето
 
с (interwiki)
'''Критериум''' е [[стандард]], [[правило]], [[тест]] или, општо земено, [[референца]] во однос на која може да се донесе оценка или одлука за определен поим или проблем.
 
[[de:Criterion]]
[[en:Criterion]]
[[io:Kriterio]]
114

уредувања