Разлика помеѓу преработките на „Иван Перишиќ“

Додадени 19 бајти ,  пред 7 години
нема опис на уредувањето
 
== Кариера ==
На возраст од само 17 години, Перишиќ доби голема количина на интерес од голем број на клубови, вклучувајќи ги [[ФК Андерлехт|Андерлехт]], [[ФК ПСВ Ајндховен|ПСВ]], [[Ајакс Амстердам]], [[Трабзонспор]], и [[ХамбургерФК СВХамбургер|Хамбургер]], пред тој на крајот да потпише за францускиот клуб [[ФК Сошо]]. Тој се пресели во Франција од [[Хајдук Сплит]]. Во Сплит тој беше наречен од страна на некои новинари "новиот [[Аљоша Асановиќ|Асановиќ]]" - по познатиот хрватски играч од средниот ред кој исто така играше Франција. Од 2007 до јануари 2009 година тој играше и за Сошо.
 
=== Роселар ===