Разлика помеѓу преработките на „Илинден Спасе“

Додадени 33 бајти ,  пред 14 години
нема опис на уредувањето
Илинден Спaсе пишува на албански и македонски јазик. Автор е на две збирки раскази. [[Друштвото на писатели на Македонија]] го има прогласено за свој почесен член.
 
[[sr:Илинден Спасе]]
 
[[Категорија: Македонци|С]]
155

уредувања