Ризом: Разлика помеѓу преработките

Додадени 8 бајти ,  пред 10 години
с
ситна поправка
[проверена преработка][проверена преработка]
с (дополнување)
с (ситна поправка)
 
== Надворешни врски ==
{{commons|Rhizome}}
 
[[Категорија:Растителна морфологија]]