Разлика помеѓу преработките на „12 април (родени)“

Нема измена во големината ,  пред 8 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
|-
|valign="top" align="right"|[[1748]] 
|[[Антоан Лоран де Жисје]], француски ботаничар, [[биолошка калсификацијакласификација|класификатор]] на [[цветни растенија|цветните растенија]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1823]]