Разлика помеѓу преработките на „Евроспорт“

Додадени 6 бајти ,  пред 8 години
нема опис на уредувањето
{{внимание}}
'''Еуроспорт''' е паневропска телевизиска мрежа управувана од француска телевизиска мрежа ТФ1. Мрежата на каналите е достапна во 59 земји, на 20 различни јазици, обезбедувајќи гледачи кои следат преноси ос европски и интернационални спортски настани. Еуроспорт за прв пат почна да емитува сигнал на европските сателити на 5. февруари 1989 година.
 
== Спортски настани ==