Разлика помеѓу преработките на „Линукс“

Додадени 17 бајти ,  пред 9 години
с
r2.7.2+) (Робот: Додава nds-nl:Linux
с (Робот: Додава or:ଲିନକ୍ସ)
с (r2.7.2+) (Робот: Додава nds-nl:Linux)
[[id:Linux]]
[[ia:Linux]]
[[or:ଲିନକ୍ସ]]
[[os:Линукс]]
[[is:GNU/Linux]]
[[my:လင်းနပ်စ်]]
[[nl:Linux]]
[[nds-nl:Linux]]
[[ne:लिनक्स]]
[[new:लाइनक्स]]
[[nn:Linux]]
[[oc:Linux]]
[[or:ଲିନକ୍ସ]]
[[uz:GNU/Linux]]
[[km:លីនុច]]
126.979

уредувања