Бафинов Залив: Разлика помеѓу преработките

с
r2.7.3) (Робот: Ја менувам sk:Baffinov záliv во sk:Baffinovo more
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.7.1) (Робот: Додава mn:Баффины тэнгис)
с (r2.7.3) (Робот: Ја менувам sk:Baffinov záliv во sk:Baffinovo more)
[[ru:Море Баффина]]
[[simple:Baffin Bay]]
[[sk:BaffinovBaffinovo zálivmore]]
[[sr:Бафинов залив]]
[[sh:Bafinov zaliv]]