Разлика помеѓу преработките на „Илјада и една ноќ“

отстранување на мал вандализам
(Одбиена првата промена во текстот (од 85.30.124.19), извршена по ревизијата 2535534 на EmausBot)
(отстранување на мал вандализам)
[[Категорија:Литература на арапски јазик]]
 
{{Link FA|hu}}аааааааааа
 
[[ar:ألف ليلة وليلة]]аааа
[[an:As mil y una nueitz]]
[[ast:Les mil y una nueches]]