Рејнато Пуно: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 14 години
нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][непроверена преработка]
сНема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
[[Слика:puno_reynato.jpg|tnumbthumb|right|200px|Рејнато Пуно]]
'''Рејнато С. Пуно''' (роден[[17 мај]], [[1940]]) е сегашен [[Врховен судија на Филипините]]. Назначен е на [[8 декември]], [[2006]] од страна на [[претседател на Филипините|Претседателот]] [[Глорија Макапагал-Аројо]], и е 23-тиот шеф на правдата. Пуно и пред оваа функција беше судија во [[Врховен суд на Филипините|Врховниот Суд]] како асоцијативен судија.