Информатика: Разлика помеѓу преработките

Додадени 5 бајти ,  пред 9 години
с
r2.7.2) (Робот: Менува es:Ciencias de la computación, yo:Ìfitónilétí
с (r2.7.2) (Робот: Менува es:Ciencias de la computación, yo:Ìfitónilétí)
[[eml:Informàtica]]
[[en:Computer science]]
[[es:InformáticaCiencias de la computación]]
[[eo:Komputado]]
[[ext:Enhormática]]
[[wo:Xam-xamu nosukaay]]
[[wuu:计算机科学]]
[[yo:Informatics (Ifitonileti)Ìfitónilétí]]
[[zh-yue:電算]]
[[zea:Informaotica]]
24.401

уредување