Разлика помеѓу преработките на „ReLoad“

Додадени 6 бајти ,  пред 8 години
нема опис на уредувањето
}}
 
'''ReLoad„ReLoad“''' е седмиот студиски албум на [[хеви метал]] бендот [[Металика]], издаден една година подоцна од ''[[Load]]''. Идејата на членовите беше да го направат ''[[Load]]'' дупли [[албум]], но поради неможноста да снимат толку многу песни одеднаш, се решија вториот дел од сесијата да излезе независно од првиот. Најпозната песна од тука е ''Fuel'', која воедно е и омилена на фронтменот [[Џејмс Хетфилд]] и е изведувана на секој настап во живо. Од останатите се издвојува и промотивниот сингл ''The Memory Remains'', додека другите траки речиси никогаш не се свирени на концерт.
 
== Листа на песни ==
945

уредувања