Разлика помеѓу преработките на „Илинден Спасе“

Додадени 26 бајти ,  пред 14 години
нема опис на уредувањето
[[Слика:IlindenSpase.jpg|thumb|right|Илинден Спасе]]
 
Писателот '''Илинден Спасе''' е син на познатиот албански писател од македонско потекло [[Стерјо Спасе]].
155

уредувања