Разлика помеѓу преработките на „Фудбалска лига Чемпионшип“

нема опис на уредувањето
*[http://www.football-league.premiumtv.co.uk/page/ChampionshipHome Официјален сајт]
 
{{Фудбал во Англија}}
 
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Чемпионшип}}
[[Категорија:Национални фудбалски лиги|Англија]]