Разлика помеѓу преработките на „Никица Јелавиќ“

нема опис на уредувањето
*[[Шкотска Премиер лига|Премиер лига]] : 2010-11
*[[ШКотски Лига куп|Лига куп]] : 2011
 
==Надворешни врски==
* [http://www.soccerway.com/players/nikica-jelavic/13612/ Никица Јелавиќ] на soccerway
 
{{Everton F.C. squad}}