Разлика помеѓу преработките на „Европско првенство во ракомет за мажи 1998“

с
с (r2.7.2+) (Робот: Менува es:Anexo:Campeonato Europeo de Balonmano Masculino de 1998)
[[de:Handball-Europameisterschaft 1998]]
[[en:1998 European Men's Handball Championship]]
[[es:Anexo:Campeonato Europeo de Balonmano Masculino de 1998]]
[[fr:Championnat d'Europe de handball masculin 1998]]
[[hr:Europsko prvenstvo u rukometu - Italija 1998.]]
126.849

уредувања