Махараштра: Разлика помеѓу преработките

Одземени 13 бајти ,  пред 9 години
с
с (Робот: Додава mn:Махараштра)
с (r2.7.2+) (Робот: Менува sa:महाराष्ट्रराज्यम्)
[[hu:Mahárástra]]
[[ml:മഹാരാഷ്ട്ര]]
[[mn:Махараштра]]
[[mr:महाराष्ट्र]]
[[ms:Maharashtra]]
[[ro:Maharashtra]]
[[ru:Махараштра]]
[[sa:महाराष्ट्रराज्यम्]]
[[sa:महाराष्ट्रम्]]
[[simple:Maharashtra]]
[[sk:Maháraštra]]
127.116

уредувања