Тамил Наду: Разлика помеѓу преработките

Додадени 15 бајти ,  пред 10 години
с
r2.7.2) (Робот: Менува sa:तमिळनाडुराज्यम्
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (r2.7.3) (Робот: Ја менувам pa:ਤਮਿਲਨਾਡੂ во pa:ਤਾਮਿਲ ਨਾਡੂ)
с (r2.7.2) (Робот: Менува sa:तमिळनाडुराज्यम्)
[[qu:Tamil Nadu]]
[[ru:Тамилнад]]
[[sa:तमिळनाडुराज्यम्]]
[[sa:तमिऴ्‌नाडु]]
[[simple:Tamil Nadu]]
[[sk:Tamilnádu]]
7.011

уредување