Разлика помеѓу преработките на „Youthanasia“

Додадени 79 бајти ,  пред 8 години
нема опис на уредувањето
 
== Листа на песни ==
Сите песни се напишани и компонирани од [[Дејв Мастејн]], освен обележаните каде свој удел имале и останатите членови.
 
# "Reckoning Day" (Mustaine, [[Marty Friedman (guitarist)|Marty Friedman]], [[David Ellefson]]) – 4:34
# "I Thought I Knew It All" (Mustaine, Friedman, Ellefson, Menza) – 3:44
# "Black Curtains" (Mustaine, Friedman) – 3:39
# "[[Victory (Megadethпесна songна Мегадет)|Victory]]" (Mustaine, Friedman, Ellefson, Menza) – 4:27
 
==== 2004 Бонус песни ====
# <li value=13>"Millennium of the Blind" (previouslyпретходно unreleasedнеобјавена) (Mustaine, Friedman) – 2:15
# "New World Order" (demoдемо) – 3:45
# "Absolution" (instrumentalинструментална) (Mustaine, Friedman) – 3:27
# "À Tout le Monde" (demoдемо) – 6:20
 
== Наводи ==
945

уредувања