Разлика помеѓу преработките на „Youthanasia“

Додаден 971 бајт ,  пред 8 години
нема опис на уредувањето
{{Без извори|датум=октомври 2009}}
{{Infobox album <!-- See Wikipedia:WikiProject_Albums -->
| Name = Youthanasia
| Type = studio
| Artist = [[Megadeth]]
| Cover = Megadeth-Youthanasia.jpg
| Released = {{Start date|1994|11|1}}
| Recorded = 1994 во Феникс, Аризона
| Genre = [[хеви метал]], [[хард рок]]
| Length = {{Duration|m=50|s=2}}
| Label = [[Capitol Records|Капитол]]
| Producer = Макс Норман, [[Дејв Мастејн]]
| Last album = ''[[Countdown to Extinction]]''<br>(1992)
| This album = '''''Youthanasia'''''<br>(1994)
| Next album = ''[[Cryptic Writings]]''<br>(1997)
| Misc = {{Singles
| Name = Youthanasia
| Type = studio
| single 1 = [[Train of Consequences]]
| single 1 date = 1994
| single 2 = [[À Tout le Monde|A Tout le Monde]]
| single 2 date = 1995
| single 3 = Reckoning Day
| single 3 date = 1995
}}
}}
 
'''Youthanasia''' е шестиот студиски албум на [[треш метал]] бендот [[Megadeth]]. Издаден е во 1994.
 
945

уредувања