Разлика помеѓу преработките на „Моноспитово“

Додадени 12 бајти ,  пред 7 години
с
с (r2.7.1) (Робот: Додава fr:Monospitovo)
* [[Кољо Мишев]] (р. 1960 - ), македонски сликар
* [[Васил Дрвошанов]] (р. [[13 јуни]] [[1951]]), македонски поет и научен работник.
* [[Борис Трајковски]] (1956-2004) - претседател на Македониja
 
== Иселеништво ==