Разлика помеѓу преработките на „Клиф Бартон“

Додадени 38 бајти ,  пред 7 години
нема опис на уредувањето
 
=== Металика по неговата смрт ===
По овој настан, [[Металика]] не можеше да се смета за бенд. Едно време тие дури и помислуваа да прекинат со музиката. На крајот, сепак одлучија да не се откажуваат и да ја исполнат желбата на нивниот довчерашен басист за светска доминација на [[Металика]]. Во едно интервју [[Кирк Хамет]] ќе рече дека по несреќата секој од нив самостојно одлучил сета наталожена фрустрација и гнев да ги исфрлат на сцената, каде и им е местото. Исто така ќе истакне и дека најлошото нешто што можеле да го направат е да престанат со свирки и да кукаат во празно. Колку повеќе би мислеле на таа работа, толку подлабоко би тонеле во меланхолија и патетичност. Би било нефер кон самиот Клиф да застанеме кога сме дотуркале волку далеку. И кога би бил жив и поради некоја причина не би можел да свири, пак би не бодрел да одиме до крај, велат од [[Металика]].
 
==Наводи==
945

уредувања