Разлика помеѓу преработките на „Стефан Урош II Милутин“

с
r2.7.3) (Робот: Ја менувам uk:Стефан Урош II Мілутін во uk:Стефан Урош II Милутин; козметички промени
с (r2.7.1) (Бот Додава: gl:Estevo Uroš II Milutin)
с (r2.7.3) (Робот: Ја менувам uk:Стефан Урош II Мілутін во uk:Стефан Урош II Милутин; козметички промени)
{{Infobox Monarch
|name = Стефан Урош II Милутин
|image = [[FileПодатотека:Milutinst.jpg|200px]]
|caption = Фреска од црквата на кралот во Студеница околу 1314 година
|reign = 1282–1321
[[sh:Stefan Uroš II Milutin]]
[[sv:Stefan Uroš II Milutin]]
[[uk:Стефан Урош II МілутінМилутин]]