Разлика помеѓу преработките на „Предлошка:Историја на Македонија“

нема опис на уредувањето
с (r2.7.3) (Робот: Додава en:Template:History of the Republic of Macedonia)
|pretitle = Оваа статија е дел од серијалот за
|title = [[Историја на Македонија|<span style="color:#FFFFFF; font-size:12pt;">Македонска историја</span>]]
|topimage = [[File:FlagMacedonian of Macedonialion.svg|100px]]
|headingstyle =
|contentstyle =
188

уредувања