Силвија Стојановска: Разлика помеѓу преработките

[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
Ред 31:
 
== Филмографија ==
 
* Превртено, 2007
* [[Како убив светец]], 2004
* [[Погрешно време (телевизиска серија|Погрешно време]], 2000
* [[Пред дождот]], 1994
* [[Грев или шприцер (филм)|Грев или шприцер]], 1993
* [[Време, живот (филм)|Време, живот]], 1992
* Поштар, р. Богдан Поп Ѓорчев, ТВ филм, 1991
* Заминувањето од Пасквелија, р. Иван Митевски, ТВ филм, 1991
* Трето доба, р. Иван Митевски, ТВ серија, 1986
* Комедијанти, р. Душко Наумовски, ТВ серија, МРТВ, 1984
* Премиера, р Ацо Алексов, ТВ, 1983
* Јужна патека, р. Стево Црвенковски, 1982
* Време на летала, р. Иван Митевски, ТВ, 1982
* Црвениот коњ, р. Столе Попов, 1981
 
[[Категорија:Македонски глумци]]