Силвија Стојановска: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Бот: Промена на шаблон: Биог-никулец)
Нема опис на уредувањето
{{Инфокутија за глумец
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
| bgcolour =
| name = Силвија Стојановска
| image =
| imagesize =
| caption =
| birthname =
| birthdate = {{роден на|||1960}}
| location = {{роден во|Скопје}}, [[СФРЈ]]
| deathdate =
| deathplace =
| othername =
| yearsactive = 1981-денес
| spouse =
| homepage = http://www.imdb.com/name/nm0831238/
| notable role =
| academyawards =
| emmyawards =
| tonyawards =
}}
'''Силвија Стојановска''' ([[1960]]) е позната македонска [[театар]]ска, телевизиска и [[филм]]ска [[актерка]]. Таа е ќерка на познатиот актер [[Ацо Јовановски]] и сопруга на покојниот Ненад Стојановски. Позната е по своите ролји во: [[Комедијанти]], [[Заминувањето од Пасквелија]], [[Пред дождот]], [[Трето доба]], [[Како убив светец]] и др.
{{Никулец за биографија}}