Разлика помеѓу преработките на „Кристијан Хајгенс“

с
нема опис на уредувањето
с
 
==Извор==
{{ЕнцОпштаНаука}}
* Енциклопедија „ОПШТА НАУКА“ (преведена на Македонски јазик), Национална и универзитетска библиотека „Свети Кирил и Методиј“, Скопје
 
{{Холандија-биог-никулец}}