Емпедокле: Разлика помеѓу преработките

Одземени 219 бајти ,  пред 9 години
с
нема опис на уредувањето
с (r2.7.3) (Робот: Додава vi:Empedocles)
сНема опис на уредувањето
 
==Извор==
{{ЕнцОпштаНаука}}
* Енциклопедија „ОПШТА НАУКА“ (преведена на Македонски јазик), Национална и универзитетска библиотека „Свети Кирил и Методиј“, Скопје
 
{{филозофија-никулец}}